Osobám mladším 18 let alkohol neprodáváme!

Tlačítkem "ANO" potvrzujete, že je Vám 18let nebo více.


Ano       Ne
  • Akce
  • -469,00 Kč

Bzart Lambiek 750ml - Archiv

1 090,00 Kč
621,00 Kč Sleva 469,00 Kč
S DPH

Belgické pivo Bzart Lambiek z pivovaru Oud Beersel.

Počet
Poslední kus skladem

BZART Lambiek se vyznačuje spojením dvou slavných tradic, tj. „Méthode Traditionnelle“ (tradiční metody) typické pro šumivá vína a spontánní fermentace pro lambická piva.

Výsledkem je přírodní šumivé lambické pivo belgického původu. Lambic je spontánně kvašené pivo a nejstarší z dosud existujících belgických piv, které pravděpodobně vzniklo kolem roku 1300.

„Lambiek Oud Beersel", který slouží jako základ pro BZART Lambiek, nejprve prochází dvanáct měsíců fermentací v dřevěných sudech ve sklepech Oud Beersel. Poté se plní do lahví s přídavkem likéru „liqueur de tirage", který se skládá z kvasinek sektu a cukru pro druhou fermentaci.

Před jeho finálním zráním podle metody „Méthode Traditionnelle" pak pivo stárne v láhvích dalších nejméně devět měsíců. Tímto procesem se vyvíjí jemný oxid uhličitý, který se udržuje v láhvi a způsobuje šumění lambického piva. Použitím metod „remuage"  a „dégorgement" se poté z láhve odstraní přítomné kvasinkové sedimenty. 

Charakteristickým rysem Bzart Lambiek je, že před korkováním již nedochází k žádnému slazení ani jiným úpravám. Výsledkem je tak krásně šumivé pivo BRUT Lambic s ohromující paletou chutí.

Historie - Bzart Lambiek je uveden v nabídce renomovaných restaurací a získal prestižní ocenění „World’s Best Brut / Champagne Beer“ na World Beer Awards 2016 ve Velké Británii.

Doporučení - BZART Lambiek je velmi vhodný jako aperitiv. Hodí se k jídlům jako jsou korýši a ryby.

Poznámka - Láhev leží v našem pivním archivu v baru Gulden Draak Bierhuis. Na etiketě je uvedeno "BEST BEFORE 2020". Lambiky jsou vhodné k archivaci.

Oud Beersel

Parametry

Objem
750ml
Obsah alkoholu
8%
Stupňovitost
17°
Pivní styl
Lambic – Unblended
Přívlastek
Speciál
Alergeny
1 - obiloviny